+48 605 404 505

Żaluzje

Przeznaczenie

Przed zbyt nasilonym oddziaływaniem promieni słonecznych w mieszkaniach, a także w obiektach biurowych i przemysłowych mogą skutecznie chronić wewnętrzne osłony okienne. Dzięki odpowiedniej regulacji zapewniają optymalne warunki świetlne w każdym z pomieszczeń, w których są zamontowane. Umożliwiają zwiększenie lub zmniejszenie zaciemnienia, temperatury czy nawet cyrkulacji powietrza.

Efektywność zastosowania

Żaluzje instalowane od strony wewnętrznej pomieszczenia zapewniają optymalną ochronę świetlną i termiczną w budynku. Ich regulacja do pozycji zamkniętej rozdziela wartość światła i energii słonecznej na trzy parametry przenikania do wnętrza pomieszczenia. W ich skład wchodzą:

R = refleksja, która oznacza ilość światła i energii odbitej od powierzchni osłony i wytransferowanej poprzez szybę na zewnątrz pomieszczenia
T = transmisja, oznaczająca ilość światła i energii, która poprzez zamkniętą osłonę wnika do wnętrza pomieszczenia
A = absorpcja, która oznacza ilość światła i energii pochłanianej przez konstrukcję osłony okiennej

Z powyższych parametrów wynika, że zamontowanie osłony okiennej skutkuje obniżeniem intensywności światła i temperatury w pomieszczeniu, podnosząc tym samym jego wygodę i funkcjonalność, a także zapewniając lokatorom miły nastrój.

Działanie

Ilość światła i energii słonecznej, która przenika do wnętrza pomieszczenia może być swobodnie regulowana dzięki funkcjonalnej osłonie okienne. Obsługiwana jest ona ręcznie lub elektrycznie. Wariant regulacji elektrycznej może być spięty z układem czujników atmosferycznych. Osłony okienne złączone z nimi w układ i podłączone do domowego komputera mogą wchodzić w skład innych elementów tak zwanego inteligentnego domu. (Więcej informacji na ten temat znajduje się w rozdziale: Sterowania i napędy). Regulacja żaluzji zapewnia właściwą temperaturę pomieszczeń przy różnych porach roku. Pozwala to zmniejszyć rachunki za ogrzewanie latem lub schładzanie domu zimą za pomocą tradycyjnych metod.

Żaluzje aluminiowe szr. 16mm i 25mm

Żaluzje aluminiowe szr. 50mm

Żaluzje drewniane 25, 35 i 50 mm

Ze wszystkich rodzajow osłon wewnętrznych żaluzje poziome są najlepszym zabezpieczeniem antysolarnym, ktore skutecznie konkuruje z energochłonnymi urządzeniami klimatyzacyjnymi. Badania potwierdziły, że w pomieszczeniach, w ktorych zainstalowano żaluzje poziome, latem temperatura może obniżyć się o 5 – 7 stopni Celsjusza, zaś zimą wzrosnąć aż o 2 stopnie. Przy zastosowaniu automatyki (sterowanie komputerowe) można uzyskać jeszcze wyższe parametry komfortu termicznego.