+48 605 404 505

Verticale

Żaluzje pionowe

W skład żaluzji pionowych (tak zwanych verticali) wchodzą dwa podstawowe elementy: szyna z mechanizmem sterującym oraz wiszące pionowo paski. Są to lamele wykonane z różnych tkanin wyposażonych w obciążniki zespolone łańcuszkiem. Połączenie pasów tkaniny z szyną sterującą doskonale sprawdza się w nowoczesnej architekturze na dużych szklanych powierzchniach. Tego typu obiekty nie mają zapewnionej jednak wystarczającej prywatności i osłony przeciwsłonecznej, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest w ich przypadku montaż żaluzji pionowych (verticali). Wyróżniające się prostą konstrukcją i montażem, możliwością stosowania dużych wymiarów (np. 5 m szerokości i 7m wysokości) oraz stosunkowo niską ceną (w przeliczeniu na metr kwadratowy) verticale to obecnie najpopularniejszy i najczęściej montowany typ wielkogabarytowych żaluzji. Ich największą zaletą jest wysoka estetyka i możliwość swobodnej regulacji dopływu światła zewnętrznego. Do wyboru jest także wiele wariantów materiałowych lameli, które zadowolą nawet najbardziej wyszukane gusta klientów.
Verticale stosuje się także do rozdzielania pomieszczeń lub jako konstrukcję wejściową. Istotnym atutem pionowych żaluzji, oprócz możliwości obracania lameli, jest również możliwość ich przesuwania w obie strony oraz na zewnątrz i do wewnątrz. Sprawia to, że są wyjątkowo praktyczne i łatwe w obsłudze. Coraz większą popularność zyskują też żaluzje pionowe sterowane elektrycznie.

Ich szyny można montować nie tylko pionowo lub poziomo, ale także ukośnie lub w zagięciu (tworząc półokrąg lub koło). Często stosowana jest również szyna podwójna w wersji góra-dół. Żaluzje otwiera się i zamyka poprzez sterowanie ręczne lub elektryczne za pomocą łańcuszka lub pilota. Dzieje się to za sprawą obrotu pasków wokół własnej osi do 180 stopni. Zastosowania większej przestrzeni niż żaluzje poziome wymagają ich pionowe wersje. Szerokość otwartych lameli wynosi 50, 89 i 127 mm. Ogromną zaletą verticali jest także możliwość wymiany lameli bez konieczności demontażu szyny sterującej.