+48 605 404 505

Rolety materiałowe

VEGAS Classic. Klasyczna elegancja.
Roleta Vegas Classic – klasyczna elegancja. Niezwykle popularna ze względu na swój ponadczasowy design i dopracowaną konstrukcję. Elegancki, łagodny profil kasety wykonanej z aluminium spełni wymagania estetyczne nawet najbardziej wyszukanego wnętrza. Opływowy kształt osłon mechanizmu rolety Classic pozwala w praktyce na szersze otwieranie okien z zamontowaną roletą.
Charakterystyka systemu:
Vegas Classic to cieszący się uznaniem klientów system roletowy w eleganckiej, opływowej kasecie aluminiowej lub PVC, montowany na cztery wkręty do listwy przyszybowej. Płaskie prowadnice wykonane z aluminium lub PVC klejone są za pomocą taśmy piankowej do listew przyszybowych. Prowadnice zachodzą w światło szyby.
System Vegas Classic występuje w dwóch wariantach:
– w kasecie aluminiowej o standardowej pojemności.
– w kasecie PVC o standardowej pojemności.

System w wersji PVC oferuje taki sam zakres funkcjonalności jak system aluminiowy, jednakże w bardziej przystępnej cenie.

Oba warianty systemu Classic mogą zostać wyposażone w alternatywny mechanizm Klaudia i rurkę nawojową o mniejsze średnicy 13,5 mm, co w znaczącym stopniu podnosi pojemność kasety. Ten wariant wykonania polecany jest do wysokich i wąskich okien (do 90 cm szerokości).

System Classic posiada także odmianę o większej pojemności ( Vegas Classic XL ) funkcjonującą jako niezależny produkt.

System Classic wyposażony został w samohamujący mechanizm Vegas, mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana lub kontrola mechanizmu rolety odbywa się bez użycia narzędzi i trwa zaledwi kilka sekund. Równie bezproblemowo przeprowadza się zmianę strony prowadzenia łańcuszka rolety.

Końcówki belki obciążającej tkaninę wyposażone są w tzw. prowadniki, stabilizujące ruch belki po prowadnicach, umożliwiając tym samym równomierne nawijanie tkaniny rolety.

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.
Dostępne kolory:
biel w masie (PVC), biel okleina (PVC), biel lakierowana (aluminium), brąz lakierowany (aluminium)
Dostępne okleiny drewnopodobne:
mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna (PVC oraz aluminium)

VEGAS Classic Dzień i Noc.
System Vegas Classic Dzień i Noc charakteryzuje zastosowanie podwójnej warstwy tkaniny przesłaniającej o charakterystycznym wzorze w ułożone naprzemiennie poziome pasy transparentne i zaciemniające, co pozwala swobodnie kontrolować dopływ światła do pomieszczenia.
Charakterystyka systemu:
Vegas Classic Dzień i Noc to jeden z dostępnych wariantów wykonania cieszącego się uznaniem klientów systemu roletowego w eleganckiej, opływowej kasecie aluminiowej, montowanego na cztery wkręty do listwy przyszybowej. Płaskie prowadnice wykonane z aluminium lub PVC klejone są za pomocą taśmy piankowej do listew przyszybowych. Prowadnice zachodzą w światło szyby.

Pokrywa Vegas Classic Dzień i Noc wyposażona jest specjalny kanał do mocowania drugiego skraju tkaniny na całej szerokości rolety, co gwarantuje pewne mocowanie materiału w kasecie. System Vegas Classic Dzień i Noc dostępny jest wyłącznie w kasecie aluminiowej.

System Classic Dzień i Noc wyposażony został w samohamujący mechanizm Vegas, mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej. Zarówno montaż, jak i ewentualna wymiana lub kontrola mechanizmu rolety odbywa się bez użycia narzędzi i trwa zaledwie kilka sekund. Równie bezproblemowo przeprowadza się zmianę strony prowadzenia łańcuszka rolety.

System Classic Dzień i Noc może zostać wyposażony w alternatywny mechanizm Klaudia i rurkę nawojową o mniejszej średnicy 13,5 mm, co w znaczącym stopniu podnosi pojemność kasety. Ten wariant wykonania polecany jest do wysokich i wąskich okien (do 90 cm szerokości).

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.
Dostępne kolory:
biel lakierowana (aluminium), brąz lakierowany (aluminium)
Dostępne okleiny drewnopodobne:
mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna (aluminium)

VEGAS Mini. Urok prostych rozwiązań.
Vegas Mini to roleta bez kasetki z prowadzeniem żyłkowym. Jest ona najtańszym systemem rolety materiałowej do zainstalowania na skrzydle okiennym. Minimalny koszt nie wyklucza jednak wielu korzyści. W przeciwieństwie do znanych rozwiązań konkurencyjnych, żyłki rolety prowadzone są pod tkaniną, a nie obok niej. Dzięki temu, nie zahaczysz o nie ręką przy otwieraniu okna, sama roleta zaś nie zaczepia o klamkę okna. Dzięki lekkiej konstrukcji doskonale prezentuje się na każdym oknie.
Charakterystyka systemu:
Roleta ta przeznaczona jest zarówno do montażu na skrzydle okiennym lub jego wnęce. Specjalne wieszaki mocujące pozwalają na bezinwazyjny montaż rolety Vegas Mini na oknie. Specjalne mocowanie dolne żyłek rolety pozwala na regulację ich naprężenia.

Roleta zawiera mechanizm VEGAS, niezawodny napęd mocowany po zewnętrznej stronie płytki bocznej umożliwiający łatwy montaż/demontaż oraz ewentualną kontrolę techniczną rolety.

Roleta VEGAS Mini wyposażona została także w mechanizm samohamujący, pozwalający na zatrzymanie tkaniny w dowolnej wysokości przesłanianej powierzchni, bez konieczności zaczepiania łańcuszka rolety o jakiekolwiek mocowanie.

Dolna belka obciążająca tkaninę rolety może zostać wyposażona w ozdobną falbankę, uszczelkę lub szczotkę zapobiegającą przedostawaniu się kurzu.
Dostępne kolory:
biały, brązowy
Dostępne okleiny drewnopodobne:
mahoń, złoty dąb, dąb rustykalny, orzech oraz sosna

Zasłony rzymskie (rownież żaluzje rzymskie, zasłony drapowane, draperie lub story) to zasłony wykonane z tkaniny, ktora przy podnoszeniu układa się w poziome fałdy. Podciąganie i opuszczanie tych zasłon odbywa się za pomocą sznurka lub linki przechodzących przez kołka rownomiernie wszyte w tkaninę. W zależności od formy dekoracji i rodzaju tkaniny, fałdy mogą być usztywnione kilkoma profilami obciążającymi lub posiadać tylko jeden taki profil wszyty u dołu draperii. Profil ten może być zakończony prosto, ozdobiony pasem tkaniny lub szelkami, w ktore wkłada się obciążnik dekoracyjny wykonany z drewna lub barwionego na kolor metalu.

Zasłony rzymskie jeszcze do niedawna były domeną krawcowych. Na europejskim rynku pojawiły się w epoce baroku. W XIX wieku uzyskały dzisiejszą formę symetrycznych żaluzji rzymskich składających się z tkaniny, w ktorą wszyto poziome usztywnienia. Dzisiaj oferowane są przez wiele firm żaluzjowych i pracowni zasłon. Tam zamowić możemy nawet najbardziej wyszukane wzory draperii. Ale na rynku oferowane są też
gotowe zasłony rzymskie – to domena supermarketow. Żaluzje rzymskie osiągają dosyć znaczne rozmiary. Sterujemy nimi ręcznie lub elektrycznie, za pomocą pilota (to nowość!).

Obecnie rynek oferuje ogromną rożnorodność tkanin. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie gatunki tkanin nadają się na zasłony rzymskie. Tkaniny te musi bowiem cechować odporność na kurczenie, odkształcanie i zabrudzenie, o ktore nietrudno np. w kuchni lub przedpokoju.

Zasłony rzymskie można stosować jako pojedynczą zasłonę lub w kompozycji z firanami, żaluzjami, plisami czy lambrekinami. Takie połączenia mogą tworzyć wyrafinowane formy wystroju okna i wnętrza. Dlatego szczegolnie cenione są przez koneserow wysublimowanych wnętrz.