+48 605 404 505

Moskitiery

Rodzaje moskitier

1.Ramkowe okienne
2.Rolowane okienne i dachowe.
3.Drzwiowe otwierane
4.Plisowane
5.Przesuwane

Moskitierami nazywa są siatki montowane w futrynach okiennych i drzwiowych, które mają zapewniać ochronę przed owadami.

Rodzaje moskitier:

stałe – ramkowe
skrzydłowe – drzwiowe
rolowane – poziome i pionowe

Profile moskitier produkowane są w kolorach zbliżonych do kolorów stolarki okiennej. Właściwie zainstalowane siatki okienne chronią zarówno

przed insektami, jak i pyłkami roślinnymi z zewnątrz. Uchwyty obrotowe siatek typu ramkowego można w łatwy sposób zamontować do futryny okiennej. Ramka moskitiery wyposażona jest na zewnętrznej stronie specjalnie wyprofilowaną płetwę, która zapewnia optymalne uszczelnienie całego systemu, utrudniając owadom przenikanie do wnętrza pomieszczenia. Moskitiery w typie rolowany można zakładać zarówno na drzwi, jak i na okna. Ich budowa jest taka sama jak w przypadku rolet tkaninowych. Składają się one z: kasety z rurą nawojową, dwóch prowadnic, profilu dolnego i siatki moskitierowej. Całość tworzy spójny i szczelny układ zatrzymujący wszelkie insekty.

Wejście moskitierowe montuje się przy pomocy zawiasów mocowanych do ściany budynku lub futryny drzwi. Pomocnym akcesorium służącym poprawie bezpieczeństwa własności użytkowych są tak zwane samozamykacze. Spójny układ instalacyjny skutecznie uszczelniają przebiegające wokół ramy wejściowej uszczelki szczotkowe. Przydatnym elementem do drzwi jest futryna wykonana z zamkniętego profilu aluminiowego. Z tego samego materiału tworzone są także drzwi i rozpięta na nich siatka z włókna szklanego pokrytego PCV. Do wyboru są także nowoczesne siatki antyalergiczne, które chronią domowników nie tylko przed owadami, ale także zapobiegają wnikaniu do wnętrza alergenów zawartych w powietrzu.

Moskitiery doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach kuchennych, pokojach dziecięcych oraz obiektach położonych nad jeziorami i w pobliżu obiektów hodowlanych.

Zapoznaj się z wzornikiem moskitier