Żaluzje plisowane

Plisa (również: żaluzja plisowana, roleta, zasłona plisowana) to produkt żaluzjowy składający się z rynny górnej i dolnej, mechanizmu hamującego sznurek i trwale plisowanej tkaniny lub papieru. W zależności od rodzaju zastosowanej plisy – pojedynczej lub podwójnej – można uzyskać określone właściwości termoizolacyjne i optyczne: pojedyncza plisa przepuszcza więcej światła. Plisy produkowane są z tkanin syntetycznych o różnych właściwościach. Mogą to być tkaniny półprzezroczyste, przepuszczające światło, nieprzezroczyste lub dekoracyjne. Według konstrukcji wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje plis: wolnowiszące, z linką naprężającą oraz z prowadnicami bocznymi. Do podnoszenia i opuszczania plis służy kij dystansowy, sznurek lub miniaturowy silnik elektryczny. Plisy są najbardziej wszechstronnym produktem osłonowym – znajdują zastosowanie we wszystkich rodzajach okien, łącznie z oknami dachowymi, ogrodami zimowymi oraz specjalnymi, przeszklonymi konstrukcjami dachowymi.
Dzięki wykorzystaniu do produkcji plisowanych tkanin pojedynczych i podwojnych uzyskano zasłonę okienną o bardzo dobrych parametrach izolacyjności termicznej i przeciwsłonecznej. Dodatkową zaletą żaluzji plisowanych jest fakt, że można je zastosować praktycznie przy dowolnym kształcie okien. Plisy mogą bowiem mieć najrozmaitsze formy: od najbardziej typowych po wielokątne (sześciany, ośmiokąty, nieregularne trojkąty), koła i formy owalne. Zasłony plisowane wykonywane są z tkaniny plisowanej o szerokości plisy 20 mm i 50 mm. Szerokość plisy 20 mm pozwala umieścić przesłonę w niszy przyszybowej skrzydła okiennego. Żaluzje plisowane bardzo ładnie komponują się z innymi elementami dekoracji okien.

Żaluzje plisowane

Żaluzje plisowane to idealna osłona przeszklonych powierzchni dachowych, ogrodow zimowych i dużych powierzchni okiennych o nietypowych kształtach – od okrągłych po trojkąty czy trapezy. Dzięki zastosowaniu w plisach podwojnej tkaniny uzyskuje się bardzo dobre parametry izolacji termicznej. Aby stworzyć jeszcze skuteczniejszą osłonę termiczną, poleca się zastosować dodatkowo osłonę zewnętrzną, np. roletę profilowaną.

MONTER © 2013

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
 
Mińsk Maz. ul. Kazikowskiego 6A
pon. - piąt.: 9.00-17.00
    605 404 505
  25 758 11 98
@  biuro.monter@op.pl