Przeznaczenie

Wewnętrzne osłony okienne przeznaczone są do ochrony pomieszczeń mieszkalnych, biurowych oraz przemysłowych przed oddziaływaniem promieni słonecznych. Odpowiednio wysterowane decydują o panujących wewnątrz pomieszczeń warunkach, takich jak nasłonecznienie lub zaciemnienie, temperatura czy odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Efektywność zastosowania

Montowane od strony wewnętrznej pomieszczenia osłony okienne chronią wnętrze budynku przed oddziaływaniem ciepła i promieni słonecznych. W pozycji zamkniętej rozdzielają wartość światła i energii słonecznej na trzy parametry. Te parametry przenikania światła i energii słonecznej do wnętrza pomieszczenia poprzez osłonę okienną to:
R = refleksja, oznacza ilość światła i energii, jaka jest odbita od powierzchni osłony i wytransferowana poprzez szybę na zewnątrz pomieszczenia
T = transmisja, oznacza ilość światła i energii, jaka poprzez zamkniętą osłonę wnika do wnętrza pomieszczenia
A = absorpcja, oznacza ilość światła i energii, jaką wchłania w siebie konstrukcja osłony okiennej.

Z tych trzech parametrow wynika, że zamontowanie osłony okiennej przyczynia się do obniżenia intensywności światła i temperatury w pomieszczeniu, czyniąc je miłym, wygodnym i funkcjonalnym.

Funkcjonowanie

Operując osłoną okienną, wpływamy na ilość światła i energii słonecznej, jaka przenika do wnętrza pomieszczenia. Sterować osłonami możemy ręcznie lub elektrycznie. Opcja sterowania elektrycznego może być spięta z układem czujnikow pogodowych. Osłony okienne złączone w układ z czujnikami pogodowymi i podłączone do komputera domowego mogą stać się elementem domu inteligentnego (więcej o tej technologii w rozdziale „Sterowania i napędy”). Odpowiednio sterowane, latem chronią pomieszczenia przed ich przegrzewaniem, a zimą przed utratą ciepła. W obu przypadkach ma to aspekt ekonomiczny. Latem mniej energii zużywany na schładzanie, a zimą na ogrzewanie wnętrza budynkow.

Żaluzje aluminiowe szr. 16mm i 25mm

Żaluzje aluminiowe szr. 50mm

Żaluzje drewniane 25 i 50 mm

Ze wszystkich rodzajow osłon wewnętrznych żaluzje poziome są najlepszym zabezpieczeniem antysolarnym, ktore skutecznie konkuruje z energochłonnymi urządzeniami klimatyzacyjnymi. Badania potwierdziły, że w pomieszczeniach, w ktorych zainstalowano żaluzje poziome, latem temperatura może obniżyć się o 5 – 7 stopni Celsjusza, zaś zimą wzrosnąć aż o 2 stopnie. Przy zastosowaniu automatyki (sterowanie komputerowe) można uzyskać jeszcze wyższe parametry komfortu termicznego.

MONTER © 2013

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
 
Mińsk Maz. ul. Kazikowskiego 6A
pon. - piąt.: 9.00-17.00
    605 404 505
  25 758 11 98
@  biuro.monter@op.pl