Moskitiery

Moskitiery to siatki instalowane w otworach okiennych i drzwiowych, mające na celu ochronę przed insektami.

Rodzaje moskitier:
- stałe - ramkowe
- skrzydłowe - drzwiowe
- rolowane - poziome i pionowe

Profile, z ktorych produkowane są moskitiery malowane są w kolorach zbliżonych do kolorow stolarki okiennej. Prawidłowo zamontowane moskitiery zatrzymują zarowno

insekty, jak i pyłki roślinne na zewnątrz. Moskitiery ramkowe za pomocą uchwytow obrotowych montuje się do futryny okiennej. Ramka moskitiery na jej zewnętrznej stronie posiada specjalnie wyprofilowaną płetwę, ktora dodatkowo uszczelnia system, utrudniając insektom przenikanie do wnętrza pomieszczenia. Rolowane moskitiery stosuje się zarowno do drzwi, jak i okien. Zbudowane identycznie jak rolety tkaninowe – z kasety z rurą nawojową, dwoch prowadnic, profilu dolnego i siatki moskitierowej – tworzą szczelny układ zatrzymujący insekty.

Drzwi moskitierowe montuje się za pomocą zawiasow do ściany budynku lub futryny drzwiowej. W celu poprawienia własności użytkowych stosuje się samozamykacze. Cały układ uszczelnia biegnąca dookoła ramy drzwiowej uszczelka szczotkowa. Jako dodatkowy element do drzwi dodaje się futrynę wykonaną z zamkniętego profilu aluminiowego. Rownież drzwi zbudowane są z profilu aluminiowego i rozpiętej na nim siatce z włokna szklanego pokrytego PCV. Nowością są siatki antyalergiczne mające na celu ochronę nie tylko przed insektami, ale rownież alergenami zawartymi w powietrzu.

Moskitiery szczegolnie polecane są w pomieszczeniach kuchennych, pokojach dziecięcych oraz obiektach położonych nad jeziorami i w pobliżu obiektow hodowlanych.

Zapoznaj się z wzornikiem moskitier

MONTER © 2013

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
 
Mińsk Maz. ul. Kazikowskiego 6A
pon. - piąt.: 9.00-17.00
    605 404 505
  25 758 11 98
@  biuro.monter@op.pl